Mentor Ar-Ge Akademi PharmSports Eğitimleri Başladı


Mentor Ar-Ge Akademi tarafından 4-15 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenen PharmSports: Spor Performansı, Ergojenik Takviyeler ve Kanıta Sayalı Kullanımları başlıklı eğitim yoğun bir katılım ile başladı. 

LHÜ Tezli Yüksek Lisans Programları başvuruları başladı


Lokman Hekim Üniversitesi bünyesinde açılan Farmasötik Toksikoloji Tezli Yüksek Lisans ile İlaç Araştırma Geliştirme Çalışmaları Tezli Yüksek Lisans Programları 2019-2020 Güz Dönemi başvuruları başlamıştır.

Detaylı bilgi: www.lokmanhekim.edu.tr

Tel: 444 8 548; E-posta: [email protected]

Yeni kitabımız yayınlandı


Olağanüstü Durumlarda İlaç ve Eczacılık Hizmetleri kitabımız, Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi yayını olarak Aralık 2018'de yayınlanmıştır. Kitabımızın, ülkemizde de sıklıkla karşılaşabildiğimiz olağanüstü durumlarda ilaç ve eczacılık alanında daha bilinçli ve koordine bir şekilde hizmet sunulabilmesi için yol gösterici olabilmesini diliyoruz.  

Kitap, Türk Eczacıları Birliğinden ücretsiz temin edilebilir. 

Yeni araştırma makalemiz yayınlandı


"Evaluation of skin irritation potentials of different cosmetic products in Turkish market by reconstructed human epidermis model" isimli araştırma makalemiz Regulatory Toxicology and Pharmacology dergisinde yayınlanmıştır.

Fitovizyon 2018


2. Fitovizyon, Aromaterapi, Apiterapi ve Kozmetikte Yenilikler Kongresi İstanbul'da yaklaşık 700 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Toksikoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Belma Gümüşel de 'davetli konuşmacı olarak katıldığı kongrede  'Kozmetiklerde Bitkisel Bileşenler ve Güvenlilik' başlıklı bir sunum yapmıştır. 

Neslihan Şahin ile Türkiye Kozmetik Sektörü Programı


Prof.Dr. Belma Gümüşel, Business Channel'da yayınlanan Neslihan Şahin ile Türkiye Kozmetik Sektörü Programına konuk olmuş ve kozmetik ürünlerin güvenliliği konusunda bilgiler aktarmıştır. Piyasaya sunulan bir kozmetik ürün, öncelikle insan sağlığına zarar vermeyecek nitelikte olmalıdır.  Programda, yaşamın erken dönemlerinden başlamak üzere yaşam boyunca maruz kaldığımız kozmetik ürünlerin güvenli kullanımı ve güvenlilik değerlendirmesinin nasıl yapılması gerektiği konusunda bilgi verilmiştir.

Türk Farmakopesi 2017


Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan bir komisyon ile çalışmaları başlayan ve 300'ün üzerinde öğretim üyesi, TİTCK ve sektörden gelen uzmanlar ile oluşturulan 12 ayrı çalışma grubunun uzun ve yorucu çalışmaları sonunda tamamlanan Türk Farmakopesi 2017 yayınlanmıştır. Prof.Dr. Belma Gümüşel ve Prof.Dr. Benay Can Eke'nin başkanlığında 32 öğretim üye ve yardımcısı ile TİTCK personelinden oluşan Toksikoloji Çalışma Grubu da bu çalışmalara katkı sağlamıştır. Çok büyük emekleri bulunan tüm ekibe teşekkür ederiz.

Yeni derleme makalemiz yayınlandı


"Temizlik Validasyonu ve İlaç Üretiminde Kalıntı Düzeylerinin Toksikolojik Olarak Değerlendirilmesi" isimli derleme makalemiz Türkiye Klinikleri Literatür Eczacılık Bilimleri Dergisi’nde yayınlanmıştır.

Makaleye ulaşmak için tıklayınız.

Yeni araştırma makalemiz yayınlandı


"Urinary phthalate metabolite concentrations in girls with premature thelarche" isimli araştırma makalemiz Environmental Toxicology and Pharmacology dergisinde yayınlanmıştır.

Makaleye ulaşmak için tıklayınız.

II. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi


Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) ve Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi işbirliği ile 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenen II. Ulusal Eczacılık Eğitimi ve Akreditasyon Kongresi Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi, Salon Anadolu'da gerçekleştirilmiştir. www.eczakder.org.tr

Lokman Hekim Üniversitesi Eczacılık Fakültesi


Üniversitemiz 2018-2019 eğitim öğretim yılında öğrenci almaya başlayacaktır. Fakültemiz sağlığın başkenti Ankara’da bir vakıf üniversitesi bünyesinde kurulmuş ilk eczacılık fakültesi unvanına sahiptir. Ankara’da ilk olmanın getirdiği sorumluluk ve bilinçle güçlü ve deneyimli akademik kadromuz, "Eczacılık Lisans Çekirdek Eğitim Programı" ile tam uyumlu, çağdaş, yenilikçi ve mükemmeliyetçi anlayışla planlanan bir eğitim modeli öğrencilerimize sunmaktadır.
www.lokmanhekim.edu.tr

Yandex.Metrica